Rejestracja telefoniczna

Stomatolog, Gastrolog

: 537 074 365
Adres: ul. Budziszyńska 6, 65-945 Zielona Góra
537 074 365
Usługi:

stomatolog - endodoncja (leczenie kanałowe)

Leczenie kanałowe Leczenie kanałowe jest często jedynym sposobem uratowania zniszczonych lub chorych zębów i konkuruje z ich usuwaniem.

Wewnątrz każdego zęba znajduje się miazga składająca się z naczyń krwionośnych, limfatycznych i nerwów. Leczenie kanałowe, inaczej endodontyczne, pozwala zachować ząb, którego miazga jest chora lub uszkodzona. Uszkodzenia miazgi mogą być spowodowane kilkoma czynnikami m. in. infekcją bakteryjną (np. głęboka próchnica), urazem lub złamaniem zęba czy chorobami przyzębia.

Takim wskazaniem do leczenia kanałowego jest często ból zęba podczas gryzienia, wrażliwość na ciepłe i/lub zimne napoje lub jedzenie, duże ubytki próchnicowe oraz znaczne uszkodzenia zębów.

W trakcie leczenia kanałowego posługujemy się najnowocześniejszymi urządzeniami oraz materiałami, które przyczyniają się do osiągnięcia jak najlepszego efektu leczenia.

Leczenie kanałowe - endomotor Endomotor - to profesjonalne urządzenie używane w endodoncji. Dzieki niemu leczenie kanałowe jest bardziej skuteczne i szybsze niż narzędziami ręcznymi. Wspomaga bardziej precyzyjne kształtowanie kanału korzeniowego poprzez zastosowanie instrumentów maszynowych.Leczenie kanałowe - endometr
Endometr - urządzenie określające indywidualną dla każdego pacjenta długość kanału zęba.