Rejestracja telefoniczna

Stomatolog, Gastrolog

: 537 074 365
Adres: ul. Budziszyńska 6, 65-945 Zielona Góra
537 074 365
Usługi:

stomatolog - stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca Stomatologia dziecięca (pedodoncja) jest dziedziną stomatologii zajmującą się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom zębów i jamy ustnej u dzieci oraz młodzieży.

Zęby mleczne, tak jak zęby stałe, mogą zostać zaatakowane przez próchnicę, która nie leczona prowadzi do przykrych i bolesnych stanów zapalnych miazgi.

Stan zdrowia jamy ustnej dziecka i jego zębów mlecznych nie jest bez wpływu na prawidłowy rozwój zębów stałych, ponieważ zawiązki tych zębów umiejscowione są w kościach żuchwy i szczęki dziecka w okolicy korzeni zębów mlecznych. Tak więc, jeśli w kanale zęba mlecznego toczy się proces zapalny, może to spowodować poważne zaburzenia w rozwoju znajdującego się obok w kości zawiązka zęba stałego.

Ważne jest, aby ząb mleczny pozostał w jamie ustnej zdrowy lub wyleczony do czasu naturalnej wymiany uzębienia. Jego przedwczesne usunięcie może zaburzyć wzrost kości szczęk i spowodować brak miejsca w łuku na ząb stały i związane z tym nieprawidłowości zgryzowe (stłoczenia, nieprawidłowe ustawienie zębów lub zatrzymanie zęba w kości).

W naszym Gabinecie proponujemy:
- kolorowe wypełnienia w zębach mlecznych, światłoutwardzane, uwalniające fluor, zapobiegające próchnicy
- lakierowanie zębów lakierem z fluorem w celu ochrony przed próchnicą
- lakowanie bruzd zębów mlecznych i stałych
- "płynne szkliwo"- szczególnie polecane u dzieci z wysokim ryzykiem próchnicy

Dzieci po wizycie otrzymują nagrody za odwagę
Stomatologia dziecięca